Veľkonočný remeselný jarmok v HOSke

V prvú aprílovú nedeľu pripravili v Hornošarišskom osvetovom stredisku v Bardejove Veľkonočný remeselný jarmok. Za krásneho slnečného popoludnia sa tu zišlo mnoho obdivovateľov ľudového umenia. V Galérii a Dielni ľudových remesiel predvádzalo svoju šikovnosť a zároveň aj ponúkalo na predaj svoje výrobky skoro 30 remeselníkov a ľudových tvorcov z nášho regiónu. Návštevníci mali možnosť obdivovať prekrásne kraslice zdobené rôznymi technikami . Od klasických voskovaných cez madeirové, oblepované rôznymi bavlnkami, látkou, odrôtované, sklenené, štrukturované... Ponúkali sa aj veľkonočné  medovníky, sviečky,  a rôzne aranžmány z prírodných materiálov. Návštevníci obdivovali aj zaujímavých veľkonočných zajacov zo slamy.  Precíznosť, s ktorou boli zhotovené jednotlivé výrobky, je obdivuhodná. Sme radi, že môžeme práve takýmto ľuďom poskytnúť priestor na prezentáciu i konfrontáciu ich  prác. V Dielni ľudových remesiel predvádzali svoje umenie čipkárky, tkáčka i keramikári z IZ KOR-GYM v Hertníku.

O spestrenie nedeľňajšieho popoludnia sa svojím spevom postarala  FSk Šafolka zo Zlatého. Ponúkali sa aj domáce koláče, ktoré pripravili ženy z OO ÚŽS v Bardejove. Veríme, že všetci, ktorí sa v nedeľu popoludní zastavili v Hornošarišskom osvetovom stredisku odchádzali  spokojní a naladení na blížiacu sa Veľkú noc.

Výtvarný salón 2017

Výtvarný salón žije každý rok v tomto období predovšetkým vďaka záujmu tvorcov v našom regióne prinášať a predkladať svoje diela divákom.

V utorok popoludní , 14. marca, otvorili v Galérii Hornošarišského osvetového strediska v Bardejove za účasti  autorov a milovníkov výtvarného umenia jeho ďalší ročník.

Pre vyše dvadsiatku neprofesionálnych je každoročne ideálnym miestom pre vzájomné stretávanie a konfrontáciu výsledkov svojej tvorby. Okrem talentu a zvládnutia výtvarných technik prezentujú ešte niečo navyše svoj názor a postoj k dianiu okolo seba.

Tohtoročná  výstavná kolekcia pozostáva z 92 prác od 21 autorov z celého  regiónu. Tradične má  najväčšie zastúpenie maľba, najmä  u vyzretých autorov, ktorí sú stálicami na našej výstave už  niekoľko rokov.  Obohatením výstavy sú aj práce našich keramikárov a rezbárov, úžitková, či dekoratívna keramika a plastiky.  Každým rokom nás však teší aj účasť novej mladej generácie, ktorá prináša nový pohľad, nové formy umeleckého vyjadrenia.

Veríme, že bohatá výstavná kolekcia, ktorú sa nám podarilo spolu s autormi vytvoriť, bude vhodným spestrením kultúrneho života v našom meste. Budeme šťastní ak vystavujúci autori tu nájdu priaznivé prostredie a príjemnú atmosféru, ktorá ich utvrdí v tom, že ich tvorba a láska k výtvarnému umeniu má zmysel. Výstava v Galérii Hornošarišského  osvetového strediska potrvá do 11.apríla t.r.