VYHODNOTENIE okresného kola súťaže HVIEZDOSLAVOV KUBÍN 2021

V piatok 28.5.2021 sa v priestoroch budovy Hornošarišského osvetového strediska uskutočnilo vyhodnotenie celoštátnej postupovej súťaže a prehliadky v umeleckom prednese poézie a prózy, v tvorbe recitačných kolektívov a divadiel poézie detí, mládeže a dospelých.

Do okresného kola pre detských recitátorov sa do I. až III. kateg'orie, za tento rok zapojilo spolu 56 s'uťažiacich, pričom porota udelila spolu 22 cien vrátane 4 čestných uznaní. 

Výhercovia:

  1. Kategória

POÉZIA 

  1. miesto : Tatiana Žatkovičová (Základná škola v Kurime, Kurima)

  2. miesto: Alžbeta Exnerová (Cirkevná spojená škola Bardejov, Bardejov)

  3. miesto: Šimon Pecha (CZŠ s MŠ sv. Faustíny, Bardejov - Dlhá Lúka)

Cena poroty: Karolína Franeková (Základná škola s materskou školou Hertník, Hertník)

PRÓZA

  1. miesto: Noemi Semanková (Základná škola s materskou školou Hertník, Hertník)

  2. miesto: Šimon Petrišin (Cirkevná spojená škola Bardejov, Bardejov)

  3. miesto: Natália Tomečková (ZŠ Komenského, Bardejov) 

Cena poroty: Samuel Sobek (ZŠ Komenského, Bardejov) 

  1. Kategória

POÉZIA 

  1. miesto : Diana Balážaová (Základná škola v Raslaviciach, Raslavice)

  2. miesto: Sára Lazorová (ZŠ s MŠ Pod Papierňou 16A, Bardejov)

  3. miesto: Olívia Kopčáková (Základná škola s materskou školou Hertník, Hertník)

Cena poroty: Tobias Marčák (ZŠ v Malcove, Malcov)

PRÓZA

  1. miesto: Ella Mária Harčarufková (Základná škola s materskou školou Hertník, Hertník)

  2. miesto: Rafaela Exnerová (Cirkevná spojená škola- CZŠ sv. Egídia, Bardejov)

  3. miesto: Michaela Čižmárová (ZŠ Wolkerova, Bardejov) 

Cena poroty: Matej Jurčišin (Základná škola v Raslaviciach, Raslavice) 

 

  1. Kategória

POÉZIA 

  1. miesto : Loriána Feciľaková (ZŠ Vinbarg, Bardejov) 

  2. miesto: Lenka Lazoriková (Základná škola v Raslaviciach, Raslavice) 

  3. miesto: Alžbeta Jurčišinová (CZŠ s MŠ sv. Faustíny, Bardejov - Dlhá Lúka)

PRÓZA

  1. miesto: Martin Lešičko (ZŠ s MŠ Pod Papierňou 16A, Bardejov) 

  2. miesto: Laura Jurčišinová-Kukľová (CZŠ s MŠ sv. Faustíny, Bardejov - Dlhá Lúka)

  3. miesto: Zuzana Drutarovská (ZŠ v Malcove, Malcov) 

Všetkým zúčastneným ďakujeme. Výhercom gratulujeme a želáme ešte veľa úspechov.